Jak bylo v Rumunsku?

Čec-30-2010 By Ferdiik

Jak bylo?  Jednoduše dobře.

Rumuni jsou vstřícní a pohostinní lidé. Víceméně bez jediného problému jsme prožili báječných 14 dní. Najeli jsme 3600 km, přespali jsme 2 x jen tak venku ve spacáku na lehátku, 3 x v kempu a 7 x v soukromí. Zbývající noci byla cesta a odpočinek pouze u auta nebo v autě na pumpě. Podrobnější popis a fotečky najdete v menu den po dni.

Jízda autem po rumunských silnicích je realizovatelná s jistou dávkou opatrnosti celkem bez problémů. Silnice jsou buďto úplně nové nebo naopak v dost špatném stavu. Hlavní tahy nové, vedlejší silnice jak kde a ty ještě vedlejší někde ani nejsou. Na cestách nám skvěle pomáhala navigace Nokia 5800.  Provoz na silnicích je velký a styl jízdy „rumunský“, ale dá se normálně jezdit. Občas na silnici žebřiňák nebo ve vesničkách různé zvířectvo.

Ceny paliva: Levnější – všude kolem 27,-/litr a četnost benzínek uspokojivá, v horách méně okolo měst a ve městech pumpa na každém rohu

Ubytování – V Rumunsku se dá nocovat kdykoliv a kdekoliv. Kempy, které jsme vyzkoušeli – 400-450 K4 za rodinu s velmi dobrou úrovní služeb. Na pobřeží rumuni nabízí ubytování v hojném počtu. Stačí si jen vybrat. Bydleli jsme ve Vama Veche v soukromí za 125,-/os/noc.

Obchody – Kaufland, Billa, Penny, Plus – cenově zhruba stejně jako v republice. Všude se dá platit platební kartou. Ceny celkově jsou nižší. Obchoďáky ve větších městech, všude jinde obchůdky se základním sortimentem potravin. Pečivo lze koupit téměř kdekoliv.

Přidat komentář

*