PAMER 2010 – plánování

Kvě-18-2010 By Ferdiik

Pat a Mat expedice Rumunsko 2010

Expedice začne kde jinde než v Bruntále. Pojedeme přes Slovensko a Maďarsko do Rumunska. Rumunsko projedeme na východ až k moři s několika zastávkami na snad zajímavých místech. Pár dní u moře a potom zase zpátky domů.

Po celou expedici plánujeme přespávat ve vlastních stanech na vhodných místech.

Celkem máme naplánováno 15 dní cestování

Plán cesty

Odjezd sobota 10.7.2010 z Bruntálu někdy v noci přes Slovensko do Maďarska do Miškolce. V Miškolci se pokusíme najít termální lázně a navečer někam složíme hlavu. První noc expedice.

Neděle – odjezd z Miškolce směr ROMANIA. Hned za hranicema přes město Oradea dále na Stei kde odbočíme do hor do vesničky Garda de Sus.Poblíž je ledová jeskyně Scarisoara, kterou se pokusíme najít a prohlédnout. Na vhodném místě bude druhá noc.

Pondělí – odjezd z Garda de Sus směr Alba Iulia, Sibiu a přejezd Transfagarasan. Pokud se nám podaří přejet hory dostaneme se k přehradě Vidraru a kosek pod přehradou je zřícenina hradu Poienari Citadela. Na hradě pobýval Vlad Tepes – Drákula. Pro třetí noc budeme vybírat vhodné místo někde na trase směren k Brašovu.

Úterý – pokračujeme přes Bran, kde je hrad Bran označován jako drákulův hrad, ale Drákula tam údajně nikdy nebyl. Dále přes Brašov směrem na Buzau. Před Buzau odbočíme k bahenním sopkám Paclele. U sopek nebo v blízkém okolí budeme nocovat počtvrté.

Středa – cesta na pobřeží. Směr Buzau a Constanta. Na pobřeží zhodnotíme možnost ubytování v kempu a to buď v Constantě nebo směrem na jih v Eforii, Mangalii případně ve Vama Veche. Snad budeme mít štěstíčko a pátou noc budeme nocovat v kempu u moře.

Trasu cesty k moři jsem se pokusil vyznačit v mapce.

Místa kde by jsme asi měli nocovat po cestě k moři a u moře jsou označena opět na mapce

Čtvrtek, pátek, sobota, neděle, pondělí, úterý – moře, moře, moře, moře, moře, moře a města na pobřeží. Budeme se cachtat ve slané vodě a třeba taky omrkneme města na pobřeží.

Středa – vyrážíme k domovu. Směr Bukurešť, Craiova . Cesta mimo hory tak kam dojedeme tam navečer složíme hlavu.

Čtvrtek – směr Drobeta a Banát. V Banátu v některé z českých vesniček přenocujeme.

Pátek – Banát české vesničky a cesta pokračuje směr Temešvár a do Maďarska. Nocování dle časové situace.

Sobota – závěr cesty – nejkratší cestou k domovu :-)

Trasa zpáteční cesty vyznačená opět na mapce

Místa nocování jsou označena na pořád stejné mapce

Místa nocování na zpáteční cestě jsou pouze orientační. Vše se bude odvíjet podle situace časové a taky třeba podle situace povětrnostní.

Přidat komentář

*